АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Тя е изградена от 3 356 фотоволтаични модула с капацитет от 1862 kWp/час. Очаква се нейната работа да намали разходите на СПТО за електроенергия с около 5 хил. лв. на ден или 1,8 млн. лв. на година. Произведената енергия ще се използва изцяло за собствени нужди и ще допринесе за постигане на нулев въглероден отпечатък.
Бъдещата вятърна електроцентрала в Киргизстан ще бъде първият експортен ВЕИ проект на компанията. Проектът е за вятърен парк с инсталирана мощност от 100 мегавата в Исък-кулска област, Киргизстан. Документът предвижда и продажбата на електроенергията, произведена от вятърния парк.
В своите проекти общините предвиждат внедряване на системи за мониторинг на енергопотреблението и за автоматично управление на осветлението. Голяма част от тях планират и въвеждане на възобновяем енергиен източник, като част от техническите решения включват изграждане на собствена фотоволтаична централа с батерия за нуждите на системата за външно изкуствено осветление.
Vivacom откри първата си фотоволтаична електроцентрала край с. Могила, Стара Загора, като част от стратегията си до 2027 г. да добива 100 процента от енергията, която използва, от възобновяеми енергийни източници.
Проект за ремонт на втората по големина електроцентрала в Косово спечели българската Централна енергоремонтна база. Ремонтът е в ТЕЦ „Косово А“ и е по план за модернизация на централата. Възложител е енергийната компанията на Косово (КЕК Косово – Kosovo Energy Corporаtion). Българското предприятие ремонтира турбина и котел в блок А5 на косовския ТЕЦ, пуснат в експлоатация още през 1975 г.
Плануваните дейности за изпълнение по проекта са: топлоизолиране на външни стени, подмяна на дограма, топлинно изолиране на покрив, подмяна на осветителна инсталация, монтаж на системи за генериране на топлина, изграждане на фотоволтаична инсталация и др.
Средства, които се събират за изграждането на фотоволтаична централа на покрива на плувния комплекс, продължават да се увеличават. Срокът да станете част от новата инициатива на Община Бургас е до края на месец септември.
"Аккую" е първата атомна електроцентрала, която се изгражда в Турция. Проектът се реализира в окръг Мерсин на основата на междуправителственото споразумение за сътрудничество, подписано между Русия и Турция на 12 май 2010 г.
Фотоволтаичната система ще бъде изградена на три етапа, като мощността й ще достига до близо 190 киловатпика (kWp). Очаква се панелите да влязат в експлоатация през септември тази година и да осигурят захранването с електрическа енергия на цялата административна сграда.
Централата ще е на площ около 180 дка, като всички терени са общинска собственост. Те са локализирани в границите на старото селище Софийци и в двора на бившето училище на село Черногор.