EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Франция: 5% ръст на икономиката

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Франция: 5% ръст на икономиката

mail06:35 | 01.06.2021прегледи 638 коментарикоментари 0


Икономиката на Франция ще нарасне с 5% през 2021 г., тъй като се наблюдава постепенно облекчаване на мерките, наложени за ограничаване на разпространението на Covid-19. Това съобщи френският министър на икономиката и финансите Брюно льо Мер.

Според него френската икономика се "рестартира бързо и силно" и потвърди, че летните продажби ще започнат на 30 юни. Въпреки това той подчерта, че остава предпазлив, че ситуацията по отношение на пандемията може да се влоши около началото на учебната година.

Наскоро той заяви, че очаква икономическата продукция на Франция да се "възстанови силно" през 2021 г. и да се върне на предпандемичното си ниво през първата половина на 2022 година.


 
 
 
Още от рубриката
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg