АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
"Роял Баменс" произвежда кофи за боклук, кошчета на колелца и подземни контейнери за отпадъци. Според дизайнера му в Европа сега има около 400 000 екземпляра от прочутата им кофа за боклук "Капитоле" (Capitole).
Замразяването на реализацията на производството по преструктуриране вече е приключило. Наличната стока ще бъде разпродадена. Остава да се изясни кога ще бъдат затворени останалите 17 магазина от голямата верига.
Заетостта и безработицата нарастват едновременно. Инвестиционната и бизнес активност в област Бургас се запазват относително високи. Делът на автомагистралите и първокласните пътища е голям, но качеството на пътната настилка остава ниско.
Емблемата на тези усилия - шведската компания "Нортволт" (Northvolt), подаде иск за защита от кредитори в САЩ. Или с други думи обяви фалит. Дълговете на дружеството възлизат на около 5,8 милиарда долара.
Финансистът Стивън Линч е подал молба до правителството на САЩ за разрешение да наддава за газопровода, ако той бъде продаден в рамките на обявената в Швейцария процедура по фалит, допълва американското издание.
България е на пето място сред страните от ЕС с най-малък дял на населението (1,5 на сто) с жилищни затруднения през миналата година след Словакия (1,3 на сто), Италия (1,2 на сто), Полша и Унгария (по 0,8 на сто за всяка), сочат данните на Евростат. На другия край на скалата са Кипър (11,2 на сто), Финландия (10,8 на сто) и Дания (9,4 на сто).
Строителството на пътища и поддържането им са ключови за икономиката. Те се нуждаят от инвестиции, надхвърлящи милиарди всяка година, добро планиране и изпълнение на мащабни и сложни проекти. За 2023 г. АПИ е изхарчила 1 182,5 млн. лв. за поддържане на републиканската пътна мрежа, за строителство и услуги по пътищата.
Данните касаят „Холдинг Български държавни железници", Националната компания „Железопътна инфраструктура", „БДЖ-Пътнически превози" и „БДЖ-Товарни превози".
8 от 10 фамилни компании в света ще сменят собствеността си до 2030 г. Само 20% от собствениците у нас излизат от бизнеса или прехвърлят собствеността планирано. 80% го правят при непредвидени ситуации, които могат да доведат до фалит или продажба.
Към 30 юни 2024 г. активите на "Слънчев бряг холдинг" АД по балансова стойност възлизат на 2 775 000 лева., в т.ч. стойността на нетекущите активи в размер на 2 730 000 лева, а на текущите активи - 45 000 лева.