АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Цветан Симеонов отново начело на БТПП
11:45 | 18.06.2014 1513 коментари 0
Цветан Симеонов беше преизбран за председател на Българската търговско - промишлена палата. Сред промените, които той посочи в предаването "Преди всички" са разширяване състава на УС на палатата:
От 78 на 83-ма членове, което за нас е комплимент, защото не е лесно да се намери човек, който с желание да работи в полза на бизнеса и то без лична облага. Има увеличение в броя на Изпълнителния съвет, който е постоянно действащият колективен орган. Той е увеличен от 7 да 11 души. Най-важният успех за мен е ,че бяха предложени и влязоха в УС предимно представителки на бизнеса, жени. Анализът показа, че всичко, което е свързано и зависи от нашите усилия, е изпълнено. Но навсякъде, където е свързано с добрата воля на администрацията, има огромни затруднения. Да се ограничат административните режими, да се насочат добре държавните контролни органи да си извършват проверките в черния и сивия сектор, а не да си запълват работното време, да се продължат усилията за това малките и средни предприятия да не бъдат обременявани с несвойствени задачи, посочи Симеонов като неотложни мерки в подкрепа на бизнеса.На въпрос дали кабинетът изпълни обещанията, дадени пред бизнеса председателят на БТПП отговори:
Техните обещания не бяха добре формулирани, защото не се работеше по партийна програма, а се работеше на основата на експертно правителство. Но, ако отчетем предишния, служебното правителство и този кабинет, най-важният успех е запазването на макроикономическата стабилност. Но трябва ежедневна дейност, не може само на това да разчитаме. Проблем номер едно за всеки инвеститор е тежката администрация и свързаната с нея корупция.По повод намерението на правителството да представи стратегията за реиндустриализация Симеонов посочи, че са предпазливи по отношение на всякакви стратегии, защото всяко управление до сега е изработвало стратегии:
Що се отнася до реиндустриализацията, няколко елемента за нас са важни. Първо, че трябва да се започне с правилна диагноза на състонието на българската икономика. Не е вярно, че няма индустриални предприятия. Второто, ще държим да се спазва принципът на равнопоставеност, а не по субективното виждане на някой политик. Трето, не бихме желали да се изразходват държавни публични средства за реанимиране на частни фирми.
Tweet |
|
Още от рубриката
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg