АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


След сериозното понижение на котировките ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго миналата седмица, сега трендът е по-разнороден. В Чикаго пшеницата поевтинява с 2 долара до нива от 228 долара за тон. Във Франция и Русия промяната остава нулева и цените са на старите нива - 220 евро за тон и 252 долара за тон. В Украйна движението е с 2 долара надолу до 248 долара за тон.


Напрегнатата геополитическа ситуация в света, непредсказуемата тарифна политика на САЩ, разочароващите показатели на американския и европейския износ на пшеница и оптимистичните перспективи за новата реколта поддържат сериозна динамика на световните зърнени пазари. Това отбелязват експертите на Софийската стокова борса (ССБ) тази седмица.


Длъжностни лица, запознати с плана, казаха пред Ройтерс през март, че планът ще бъде удължен до 2036 г. и ще включва закупуване на нови подводници, нови въздушни, морски и подводни дронове и комуникационен сателит. Част от парите ще бъдат използвани за разработване на противовъздушен и антидронов купол, наречен "Ахилесов щит".


Котировките ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се понижават с 15 долара до 232 долара за тон. Във Франция има спад с 8 евро до 222 евро за тон. В Украйна цената се повишава с 2 долара до 252 долара за тон, а в Русия - с 5 долара до 253 долара за тон.


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се повиши с 5 долара до 247 долара за тон. Във Франция цената е нагоре с 2 евро до 230 евро за тон, а в Украйна - с 2 долара до 250 долара за тон. В Русия остана без промяна - на 248 долара за тон.


Присъдата представлява е едно от най-големите съдебни обезщетения, издадени по дело, свързано с Раундъп, и е най-новото препятствие за групата, сред най-големите производители на семена и пестициди в света.


Приетият от Бундестага текст включва целеви фонд в размер на 500 млрд. евро за инфраструктура и планове за увеличаване на разходите за отбрана, както и смечкаване на дълговите правила.


Споразуменията са сключени с досегашните финансови посредници "СИС Кредит" АД, "Микрофонд" ЕАД и "Първа инвестиционна банка" АД, които успешно управляваха финансовите средства през първия инвестиционен цикъл на Програмата.


В периода 11-14 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се повишава с 5 долара до нива от 242 долара за тон.


Украинският президент Володимир Зеленски подписа закона за закупуване на оборудване, необходимо за изграждането на енергоблокове 3 и 4 на АЕЦ "Хмелницки" в Украйна, съобщи днес в "Телеграм" Върховната рада (парламента) на Украйна, цитирана от УНИАН.