АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Пазарната цена на имотите все повече се определя от далеч по-широк спектър от фактори и разликата между еднакво големи жилища в един квартал може да бъде десетки хиляди евро.


В единия от проверените обекти клиент е бил таксуван със значително по-висока цена за кашкавал от обявената на етикета, като впоследствие му е отказано възстановяване на разликата в цената.


Нови официални данни показаха, че индексът на потребителските цени в САЩ е нараснал през март с най-ниския си темп от септември насам - с 2,4 на сто на годишна база, след като бе на ниво от 2,8 на сто през февруари. На месечна база дори бе отчетена дефлация през март спрямо февруари от 0,1 на сто.


Централната банка прогнозира към момента средна цена на петрола от 65 долара за барел през 2025 г. и от 60 долара за барел през 2026 г. Централната банка ще преразгледа своите прогнози на следващото си заседание на борда на 25 април.


Неформалната икономика е най-силно изразена в хотелиерство и ресторантьорство (70%), селско и горско стопанство и риболов (66%), изкуства, забавления и спорт (58%), строителство (56%), търговия на едро и дребно (53%) и производство (49%). Проучване на Visa и Kearney: Дигиталните разплащания са двигател на прозрачността и икономическия растеж.


В подготовката за тазгодишния туристически сезон Хърватия е провела силни промоционални кампании на най-големите търговски панаири в света, с особен акцент върху ключови пазари, където според „последните прогнози Хърватия продължава да бъде желана туристическа дестинация, предлагаща добро съотношение цена - качество“.


От началото на годината се наблюдава тенденция за купуването на винетки за по-кратък период и с едномесечния допълнителен срок шофьорите ще може да планират купуване на годишна винетка на по-ниска цена.


Яйцата (размер М) са по-скъпи със 6,5 на сто и се продават по 0,36 лева за брой на едро. Олиото поскъпва с 1,8 на сто до 3,24 лева за литър, а кравето масло (пакетче от 125 грама) - с 1,7 на сто и се предлага по 3,14 лева за брой.


Нефинансовите предприятия в област Бургас са реализирали продажби на едро на стойност почти 3,8 млрд. лева, включително ДДС и акцизи, през 2023 година. Това сочат окончателните данни на Националния статистически институт за 2023 година.


При определяне на прогнозната стойност е посочено, че тя е и пределна, т.е. – участниците при подготовка на офертата си не могат да надвишават определената от възложителя прогнозна стойност на поръчката. Ползването на този критерий дава възможност на възложителя, да избере не само най-икономически изгодна оферта, но и такава, която дават по-високо качество. Освен това в конкретната поръчка превес е даден на цената, тъй като...