АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В напреднала фаза е разработването на нов закон, който да обедини в единна система железопътния и автомобилния превоз на пътници. Това обяви заместник-министърът на транспорта и съобщенията Димитър Недялков по време на дискусия на тема „България към достъпна, конкурентоспособна и устойчива мобилност“.


Целта е да се осигури нова опция за краткосрочно използване на платената пътна мрежа, което отговаря на нуждите на потребителите и обществените очаквания за по- голяма мобилност и достъпност.


Проектът е българският победител във Втората покана за иновативни дейности на Европейската градска инициатива, в конкуренция с разработките на над още сто градове.


Най-старият локомотивен завод в България, разположен в Русе, е на път да се превърне в модерен индустриален център за производство и поддръжка на железопътна техника. Това става ясно от думите на изпълнителния директор на "Индустриален парк ЛВЗ" Спасимир Димитров.


Първоначалното финансиране ще бъде предназначено за проекти в областта на добива на никел, боксит, мед, производството на храни, възобновяемата енергия и за изграждането на център за изкуствен интелект, петролна рафинерия и нефтохимически завод.


Изложенията са за хотелско, ресторантско и кетъринг оборудване - СИХРЕ, за вино, крафт бира и високоалкохолни напитки - Wine & Spirits Show 2025, и за обзавеждане, интериорен текстил и аксесоари за дома ЕКСПОМЕБЕЛ, се провеждат в Интер експо център в София.


В палата 6.2, щанд D-20 на колективен щанд ще се представят пълноправни и асоциирани членове на БАПОП: „СИЙТЕХ 77” ООД, „ЕКОФРУТ К и К“ EООД, ЗП „ВИКТОР АСЕНОВ“, „ДЕИВ-2007“ ЕООД, „ЦЕНТЪР РЕГИОН ГРУП“ ЕООД, ЗП „ПЕТЯ НАНОВСКА“, "АМИТИЦА" ООД, „ОПОРА ЗАДЕН-БЪЛГАРИЯ” ООД.


В кратки срокове трябва да бъдат преразгледани всички процедури и правила, и там където има пропуски - те да бъдат отстранени. Това подчерта министър Гроздан Караджов на среща с Андреас фон Буш, ръководител на отдел „България, Унгария и Словения“ в ГД „Регионална и градска политика“ на ЕК.


Плаващата атомна централа (ПАЕЦ) „Академик Ломоносов“, управлявана от „Росенергоатом“ произведе първия милиард киловатчаса за изолираната мрежа на енергийния център Чаун-Билибино в Чукотка. Делът на ПАЕЦ в електропроизводството на района надхвърля 60 %.


Сградата ще запази досегашното си предназначение на административна, като предстои нейното саниране и реновация. В останалата част от парцела ще бъдат изградени няколко жилищни сгради, като проектът включва голям подземен паркинг, който да отговори на съвременните нужди за мобилност и удобство.