АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Лондон обяви миналата година, че ще се присъедини към Всеобхватното и прогресивно споразумение за транстихоокеанско партньорство (CPTPP), което се смята за най-голямата търговска сделка за страната, след като тя напусна ЕС след референдума през 2016 г.
На този фон в средата на месеца представители, които са запознати със ситуацията, съобщиха, че Рейчъл Рийвс се стреми да заложи в проектобюджета на Великобритания намаление на разходната част и увеличение на данъчните постъпления с до 40 млрд. британски лири.
Тази фабрика снабдява най-вече италианската група за аеронавтика и отбрана Leonardo и бъдещето й е застрашено от приключването на срока на договора с американския технологичен гигант "Епъл" (Apple). Над 1 трилион полупроводника се произвеждат всяка година на пазар, който до 2030 г. ще е на стойност 1 трилион долара.
Начело по този показател е Ню Йорк с повишение от 57,1%, следван от Лондон (56,5%) и Маями с ръст от 45,8%. Топ 5 допълват Сингапур и Сидни, където наемите скачат с респективно 41,4 и 40,9%.
Лондон влезе в топ 10 на най-скъпите за чужденци градове в света, предаде ДПА. Градът се е изкачил с девет позиции от миналата година, достигайки на осмо място в класацията на компанията за управленско консултиране "Мърсър" (Mercer) за 2024 година по разходи за живот.
Полетите от и до втората по големина аерогара на Лондон са закъснявали средно с 27 минути през миналата година, според заключенията на Прес асосиейшън.
"Малките и средни фирми са 99 на сто от компаниите във Великобритания, в които работят 60 на сто от хората", подчерта министърката на бизнеса и търговията Кеми Бейдънок по "Скай нюз", потвърждавайки, че правителството иска "да направи живота им по-лесен".
Истанбул, който е поставен на 5-то място, е задминал Дубай и Лондон, допълва компанията. На четвърто място е посочена Анталия, която едни наричат ”безименния туристически герой“, а други - “перлата на турския туризъм”.
Това се казва в десето издание на доклада на ОМФИФ (OMFIF - Official Monetary and Financial Institutions Forum - независим мозъчен тръст с председател Дейвид Марш, разположен в Лондон) "Публичните инвеститори по света 2023" ("Global Public Investor 2023").
Така наречената "пътна карта" на правителството за ядрената енергия има за цел изграждането на флот от ядрени реактори, способни да произвеждат 24 GW до 2050 година, което би било достатъчно да се отговори на една четвърт от националното търсене на електроенергия.