АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Най-голямо увеличение на месечна база е регистрирано в Естония (9,5 на сто), Румъния (4,8 на сто) и България (2,5 на сто).


Най-ниски са те в България - средно 10,6 евро на час, следвана от Румъния - 12,5 евро и Унгария - 14,1 евро. Най-високи разходи за труд в ЕС са отчетени в Люксембург - средно 55,2 евро на час, Дания - 50,1 евро на час и Белгия - 48,2 евро на час.


Повечето гости ще бъдат основно румънци и българи. Румънските туристи предпочитат страната ни, тъй като е съседна на Румъния, но и заради прекрасния продукт, който туристическият сектор у нас предлага и който е сравним със световния.


Отчетлив недостиг на валежи се наблюдава в голяма част от ЦИЕ, като зимните култури в Западна Румъния и България страдат от ограничена наличност на вода от началото на сезона. В източните части на Украйна ограничените валежи са попречили на възстановяването на реколтата от лошите условия по време на поникването на растенията.


ЕК отпусна 615 милиона евро за три важни проекта в Румъния, които се отнасят до ключови области като добива на природни ресурси и развитието на индустрията, съобщи министърът на икономиката и дигитализацията Богдан Иван, цитиран от сайта Зиаре.


Включването на Румъния в програмата "Visa Waiver" беше обявено на 10 януари тази година, като се предвиждаше румънците да могат да пътуват безвизово до САЩ с цел туризъм или бизнес от 31 март.


Използваната питейна вода средно на човек от населението се увеличава от 72 литра на денонощие през 2022 г. на 74 литра на човек на денонощие през 2023 г, информират от териториалното статистическо бюро – Североизток.


Общата му стойност е 3 302 627,03 евро, като средствата са разпределени между двата основни партньора Община Балчик, България и Община Меджидия, Румъния.


През четвъртото тримесечие на 2024 г. спрямо същото тримесечие на предходната година най-голямото увеличение на почасовите разходи за труд за цялата икономика е регистрирано в Хърватия (+13,9 на сто), Полша (+13,8 на сто), Румъния (+13,1 на сто) и България (+13 на сто).


Текстилната индустрия е един от основните индустриални потребители на вода и източник на замърсяване, като отпадните води от нея са повече от тези от битовите нужди на цялото човечество, се казва в един от последните доклади на Българската асоциация кръгов текстил (БАКТ).