АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Новият регламент обхваща по-специално произведените в страната пресни плодове и зеленчуци, както и животински продукти, бобови растения, зърнени храни, билков и черен чай.
"Това обаче може да се превърне за някои в ден на черните измами", коментира председателят на организацията АЗП Пейо Майорски. По думите му най-вече нарушенията идват при интернет пазаруването.
Компанията се опита безуспешно да сложи край на колективна жалба в САЩ от февруари 2023 г., след като американска потребителска асоциация изрази съмнение за наличие на тежки метали в блокчетата черен шоколад на някои производители, сред които и два продукта на "Линд".
Традиционни зеленчукови консерви - лютеници, айвари, сосове със 100% естествени съставки, без добавена захар и консерванти; плодови нектари, сокове и компоти от праскови, сливи, кайсии, ягоди и вишни, медовина, биовино от арония, вино от черен бъз и плодови вина от малини и череши привлече посетители и търговци.
През годините България се превърна в желан и търсен износител на риба и рибни продукти, както и на деликатесни продукти от черен хайвер.По данни на МЗХ през 2023 г. общият износ възлиза на 14,4 хил. тона, като 75% е насочен основно за Румъния и Швеция, следвани от Белгия, Германия, Гърция, Испания и др.
По-малко от 0,5% от площта на горските територии в България е засегната от съхнене на иглолистни дървесни видове, по конкретно при насажденията от бял и черен бор. Причината е разпространението на фитопатогенни гъби. Милион и половина хектара са изкуствено създадените горски насаждения в страната през 20-ти век.
Четвъртият фермерски пазар на Lidl за годината е от 24 до 26 май на паркинга на магазина на бул. „Царица Йоанна” 20 в София. Участниците в него са 15, като трима се включват за първи път.
Най-много подправки са били внесени от Китай - 38 на сто от целия обем. Най-много е внесеният джинджифил - 122 900 тона, следван от червен пипер - 109 000 тона и черен пипер - 62 900 тона. Китай е основният източник на джинджифил (54 на сто) и червен пипер (72 на сто), докато черният пипер идва предимно от Виетнам (56 на сто).
"Черен петък", розова седмица, специални отстъпки, падащи цени - търговци започнаха с примамливите предложения с идването на ноември и тепърва набират скорост.
"Черният петък" следва Деня на благодарността, който в САЩ се празнува всеки последен четвъртък на ноември от Гражданската война насам. Самият термин е вече на няколко десетилетия, но не винаги е бил свързван с изгодното празнично пазаруване. Сривът на пазара на злато през септември 1869 г. например също е наричан "Черен петък".