АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Наетите лица в сектора са над 80 000, съобщава Българската асоциация за текстил, облекло и кожи (БАТОК).
В Плевен ръководството на едно от най-големите шивашки предприятия - „Мизия 96“ АД, затваря превантивно производството заради огнище на Covid-19 в един от цеховете, в който работят 100 работници.
Шивашки кооперации от София, Варна, Бургас, Плевен, Благоевград, Шумен и други градове успяват да произведат 100 000 общ дневен капацитет от маски, като купуват материали само от български текстилни производители.
Една от най-големите шивашки фирми в града планира да изгради нов производствен цех в район "Тракия" в Пловдив. Това съобщиха от пресцентъра на общината. По думите на кмета Иван Тотев, цитиран в съобщението, фирмата изнася продукцията си в страните от Европейския съюз и в нея работят близо 300 души със средната заплата около 1000 лева.
Текстилната компания „Калинел“ ще разшири производството си с нови мощности в Южна Сърбия. Компанията планира да изгради производствено хале в област Враня, а в Босилеград ще използва съществуващата база на бившия шивашки завод „Кобос“.
Българската текстилна компания „Калинел“ ще изгради ново производствено хале в област Враня, а в Босилеград ще използва съществуващото хале на бившия шивашки завод „Кобос“.
Представители на шивашката промишленост от Бяла Слатина, Видин, Монтана, Враца и Белоградчик поискаха информация за възможностите за финансиране по ОП "Иновации и конкурентоспособност" (ОПИК).
При проверките е констатирано, че нерядко работодателите в производството на облекло не осигуряват и елементарни удобства на работниците и служителите си, като подходящи столове, които могат да се коригират съобразно ръста на работника, работната поза и характера на производствения процес.
Дрехи на известната българска марка “Капаска” ще шият в Берковица. Собствениците вече водят преговори с местното ръководство за откриването на цех в града.
Често при прекратяване на договорите не се изплащат дължимите трудови възнаграждения.