АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Фабриката в Своге е основана през 1924 г. и е първата за шоколад в България. С богата история и традиции, през годините тя се е утвърдила като символ на качество и е важен икономически фактор за региона, беше посочено на церемонията.
Сладолед с вкус на препечен хляб, бонбони от облепиха, шоколад с магданоз, трюфели с хрян, пралини от цвекло или такива с анасон или бира, шоколадови статуетки "Оскар" са само част от изненадите тази година.
Шоколадовите бонбони са много разпространен продукт в цял свят. Те се използват за всички видове празници като почерпка, като подарък, а понякога хората ги купуват и за да се поглезят. Настоящото видео е допълнение към проучване относно шоколадовите бонбони.
Рaзлични видове вина, кафе, шоколад, комбуча (ферментирала напитка на основата на чай - бел. ред.), протеинови барчета, оцет и натурални сокове, млечни и веган продукти ще бъдат демонстрирани в рамките на изложението.
По стара латиноамериканска рецепта работят производителите на жив шоколад Стела и Христо Георгиеви от село Плачи дол, Добричко. Жив е, защото това е суров шоколад, без в него да се влагат мляко или захар.
Най-голям износител на шоколад през 2023 г. е Германия с 221 хил. тона или 26% от общия износ на ЕС. След нея са Нидерландия със 123 хил. тона или 14%, Полша – 115 хил. тона или 13%, Белгия – 96 хил. тона или 11%, Италия – 92 хил. тона или 1%.
Най-големите износители на шоколад и шоколадови изделия извън Евросъюза са били Германия (221 000 тона), Нидерландия (123 000 тона), Полша (115 00 тона), Белгия (96 000 тона) и Италия (92 000 тона).
На Острова притиснати от все още високата инфлация и ръста на ипотечните кредити британците се оглеждат за по-евтини подаръци и, според анализатори и потребителски организации, все по-често заместват играчки, електроника и бижута с ... шоколад, съобщава Ройтерс.
Цените на кутиите с бонбони варираха между 65 и 150 леи (от 26 до 60 лв.). Пликчета с ядки, обвити в шоколад, се продаваха за 30 леи (12 лв.). Кутия ръчно направени меденки с какаова глазура струваше 50 леи (20 лв.), орехчета с шоколад и ром - 25 леи (10 лв.).
Основните продукти, изнасяни за Япония от ЕС, включват свинско месо, вина и спиртни напитки, пури и цигари, сирене, шоколад и захарни изделия и други преработени селскостопански стоки. ЕС внася основно супи и сосове, зеленчукови продукти, както и храни и зърнени заготовки.