АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


След 160 години фабриката във Ваасен спира работа, а 27-те служители ще бъдат съкратени. "Дросте" беше собственост на германска фабрика за бонбони. Компанията все още не е обявена в несъстоятелност, но според тв Ен О Ес никой във фабриката не отговаря на телефонните обаждания.


Гръцкият производител на шоколадови изделия ИОН (ΙΟΝ) е пристъпил към придобиването на българската компания "Интерион" АД, която произвежда и разпространява течния шоколад "Нукрема" (NuCrema). Сделката се оценява на 10 млн. евро, съобщи гръцката телевизия Скай.


В закритото пространство в центъра на София посетителите ще могат да намерят храни и напитки, сред които хляб и печива с квас, разнообразни сладкиши, мед и пчелни продукти, млечни и месни продукти, вино и сиропи, сладка и конфитюри, билкови чайове и тинктури, ядки и ядкови продукти, подправки и студено пресовани масла, дъвки и бонбони с натурални съставки, и много други.


Сладолед с вкус на препечен хляб, бонбони от облепиха, шоколад с магданоз, трюфели с хрян, пралини от цвекло или такива с анасон или бира, шоколадови статуетки "Оскар" са само част от изненадите тази година.


Шоколадовите бонбони са много разпространен продукт в цял свят. Те се използват за всички видове празници като почерпка, като подарък, а понякога хората ги купуват и за да се поглезят. Настоящото видео е допълнение към проучване относно шоколадовите бонбони.


Най-големите износители на шоколад и шоколадови изделия извън Евросъюза са били Германия (221 000 тона), Нидерландия (123 000 тона), Полша (115 00 тона), Белгия (96 000 тона) и Италия (92 000 тона).


„Това беше изключително вълнуващ момент за целия ни екип“, сподели за рубриката „БГ Свят“ на БТА Валентин Кръстев – собственик и управител на „Офсет Груп“.


Всеки производител сам избира размера, дизайна, вида и формата както на кутията за бонбони, така и на самите бонбони, в зависимост от целта, която преследва, защото няма установени стандарти за това.


В Елзаския коледен базар в Париж участват около 15 местни производители, дошли специално, за да предложат своята вкусна регионална гастрономия: пресни тестени изделия, колбаси, фоа гра, конфитюр, сирене, сладкиши, шоколадови изделия и елзаски вина.


Цените на кутиите с бонбони варираха между 65 и 150 леи (от 26 до 60 лв.). Пликчета с ядки, обвити в шоколад, се продаваха за 30 леи (12 лв.). Кутия ръчно направени меденки с какаова глазура струваше 50 леи (20 лв.), орехчета с шоколад и ром - 25 леи (10 лв.).