АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
В региона най-голям дял свободни работни места са обявени в секторите "Преработваща промишленост" - 32 на сто и "Образование" и "Търговия, ремонт на автомобили и мотоциклети" - по 20 на сто.
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
По брой на заетите лица област Бургас е на четвърто място в страната, след област Варна и преди област Благоевград, а по коефициент на заетост е на четвърто място, след област Благоевград и преди област Ямбол.
Регионът остава с едно от най-ниските нива на ново строителство в страната, но бележи ръст от 10 процента спрямо същия период на миналата година.
Сключените нови 39 споразумения са с общините Царево, Елена, Свищов, Дупница, Кюстендил, Берковица, Трън, Долни Дъбник, Левски, Кнежа, Бяла, Неделино, Велики Преслав, Ямбол, Несебър, Чавдар, Роман, Димово и Казанлък.
Максималният размер на помощта ще се увеличи от 50 % на 60 % от допустимите инвестиционни разходи в Стара Загора и в части от областите Сливен и Хасково, и от 60 % на 70 % в части от област Ямбол.
Те са областите Перник, Кюстендил, Стара Загора и още 10 общини, свързани с Маришкия басейн: Нова Загора, Ямбол, Симеоновград, Харманли, Тополовград, Димитровград, Хасково, Елхово, Сливен и Тунджа.
В програмата взеха участие хорови състави от София, Пловдив, Ямбол и Дупница, които освен задължителното изпълнение на „Тропар на Петдесетница“ на български или църковнославянски език, представиха музикални произведения върху християнски текстове от български и чуждестранни композитори.
Заявените работни места на първичния пазар на труда през март са 118, което е с 41 по-малко от февруари. Най-много са в сектора "Преработваща промишленост" - 34,7 на сто, следван от "Образование" - 16,9 на сто, "Търговия, ремонт на автомобили и мотоциклети" - 8,5 на сто.
Ето как се разпределя делът на потребление на цигари без български акцизен бандерол във всеки от 20-те града– с най-високи нива над средното за съответните две тримесечия са Ямбол, Пловдив, Бургас, Видин, Хасково и Добрич, а през 2-ро тримисечие са отчетени нулеви нива в Шумен, Асеновград и Перник: