АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Водени от "Модел Уай" (Model Y) на "Тесла" - Tesla (18,8% от продажбите) и в по-малка степен от "Кона" (Kona) на "Хюндай" (Hyundai) и "Лийф" (Leaf) на "Нисан" (Nissan), електрическите модели имат пазарен дял от 94,3% от новите регистрации.Предходният рекорд датира от януари, когато продажбите на електрически автомобили са надхвърлили 92%.
Японските автомобилни компании "Нисан" (Nissan Motor) и "Хонда" (Honda Motor) са подписали меморандум за разбирателство, предназначен да задълбочи рамката на тяхното стратегическо партньорство. Това съобщи ДПА, позовавайки се на съвместно изявление на японските концерни.
Това се дължи в най-голяма степен на продажбите на акциите на "Нисан" (Nissan), въпреки ръста на приходите с 0,4 на сто на годишна база, предаде ДПА. За периода януари-юни нетната печалба на компанията възлиза на 1,29 милиарда евро спрямо 2,09 милиарда евро за същия период на миналата година. Капиталовите загуби от продажбите на акциите на "Нисан" възлизат на 440 милиона евро.
С приетото от МС решение срокът на разрешението за търсене и проучване се продължава с 23 месеца поради настъпили форсмажорни обстоятелства. Форсмажорът, който обхваща периода 24 февруари 2022 г. - 24 януари 2024 г., е мотивиран с войната в Украйна и оттеглянето на „ТоталЕнерджис ЕП България" Б.В. от проекта.
Капацитетът за производство на катодна (рафинирана) мед ще бъде увеличен от 230 000 до 340 000 тона годишно. Започва се и изграждането на два нови фотоволтаични парка - "Аурибис-2" и "Аурубис-3".
Дейността като платежна институция се прекратява, считано от 15 април 2024 г. Решението е следствие от постъпило от дружеството заявление, информират от пресцентъра на БНБ.
В началото на годината автомобилостроителите "Фолксваген" (Volkswagen) и "Тойота" (Toyota) също се освободиха от руските си активи. "Нисан" (Nissan) и "Рено" (Renault) се оттеглиха от страната през 2022 г., продавайки активите си на Русия.
Централният научно-изследователски институт за автомобили и автомобилни двигатели, известен като НАМИ, постепенно слага ръка върху активите на западните компании, които една по една напускат Русия. НАМИ вече придоби заводите на "Рено" (Renault), "Нисан" (Nissan) и "Тойота" (Toyota).
Разглежда се прехвърлянето на руските заводи на "Тойота" към НАМИ", бе цитиран да казва Мантуров в кулоарите на бизнес конгрес. НАМИ, руското Централно научноизследователско звено за автомобили и двигатели, вече придоби заводи на "Рено" и "Нисан".
"Автоваз" планира в началото на 2023 г. да приключи преговорите със свои партньори за доставка на автомобили на части, които ще бъдат сглобявани в завода на "Нисан".